• 1
 • 3
 • 2-1

Cixi Guangjia Порака опрема Co, Ltd, ангажирани во професионални производи на оптички влакна комуникација. Со интегрирање на производство и продажба, тој има целосна категории на производи, вклучувајќи ги монтира на ѕид или пол монтирани оптички кабел и влакна дистрибуција кутии, ФК, SC, ST и LC адаптер прирабница, ракав, спојка и конектор, итн Покрај тоа, тој има целосна производи кои се добри во перформанси и одлична во цената со ехо внесената загуба во 0.2db, откако стана првата индустриска избор на повеќето клиенти и дома и во странство.

 • влакна кутија влакна кутија
  Инсталирани во надворешен ѕидови, столбови и други локации, можете лесно може да заврши функции за поврзување на кабли и дистрибуција, и да се исполнат на поставување на оптички сплитер и да се постигне спектрален функција.
 • адаптер адаптер
  Ефикасно сузбивање на бучавата на земјата поткуп, така што полето на сигналот и главната страна контрола во електрична изолација, за да се спречи оштетување надвор од главниот систем за контрола на        
 • 86 кутија Инфо панел 86 кутија Инфо панел
  За дома или работа област, целосен пристап dual-core влакна и излез пристаниште, може целосно да се задоволат барањата на радиус на свиткување влакна и заштита на влакна од влакна јадро да се обезбеди безбедно заштита.

ПРОИЗВОДИ ЦЕНТАР

прес-центар